Analitycy Eye New Top z 74.000 USD jako Bitcoin Comes W granicach 3% ATH

Ceny Bitcoinów mieściły się w granicach 3% ich wszechobecnego haju podczas późnego handlu we wtorek, gdy analitycy drżą, aby przewidzieć następny szczyt.

W posunięciu dodając do i tak już monumentalnego rajdu, ceny Bitcoinów dotknęły 19.400 dolarów podczas późnego handlu we wtorek, 24 listopada. To tylko 3% od szczytu 20 tys. dolarów, który nastąpił w grudniu prawie trzy lata temu.

Od tego czasu aktywa wycofały się gwałtownie w 700 dolarów z powrotem do połowy 18 tys. dolarów, gdzie obecnie handluje. Z impetem wciąż na jej korzyść, analitycy i inwestorzy obserwują następny możliwy szczyt.

CNBC Touts $74K Bitcoin
Podczas wiecu 2017/2018 główne media były znane z tego, że rozsiewały strach, niepewność i zwątpienie (FUD) w coś, czego naprawdę nie rozumiały. Zwłaszcza CNBC stało się znane jako przeciwny sygnał handlowy, ponieważ zawsze, gdy serwis informacyjny przepowiadał pompę, BTC wyrzucał ją i na odwrót.

W swoim ostatnim wydaniu Trading Nation, kanał przeprowadził wywiad z kilkoma handlowcami, którzy mieli bardzo pozytywne opinie na temat króla kryptońskiego.

Bitcoin może być na dobrej drodze do $74,000, jak mówi inwestor, w miarę jak krypto waluta zbliża się do wszechczasowych szczytów https://t.co/FtumGq1Q7U.

– CNBC (@CNBC) 24 listopada 2020 r.

Założyciel TradingAnalysis.com, Todd Gordon, wykorzystał teorię Elliota Wave do pomiaru mentalności stada i sentymentów rynkowych. Dodał, że piąta fala właśnie się zaczyna, co zaowocuje nowym, wszechobecnym szczytem w 2021 roku. Zapytany o prognozę cen, dodał;

„Nie mogę uwierzyć, że wyjdę na CNBC i powiem to, ale to około 74.000 dolarów. Fala Elliotta idzie bardzo dobrze z… Wielokrotnością Fibonacciego. Jeśli chce się obniżyć, może osiągnąć 61% tego celu, czyli tylko 34 000 dolarów.“

PayPal Driving Adopcja

Mark Tepper, prezes i dyrektor generalny Strategic Wealth Partners, również skomentował pokaz handlowy stwierdzając, że zanim PayPal i inne duże korporacje wkroczyły do akcji, traktował Bitcoin jak każdą inną spekulacyjną inwestycję, posiadając wystarczająco małą kwotę.

„To, co zawsze powstrzymywało mnie przed byciem zwykłym Bitcoinem, to brak powszechnej akceptacji“. Ale … adopcja się dzieje i tych użytkowników, tych użytkowników PayPal i Square, kupują więcej bitcoin niż to, co faktycznie uderza w rynek na co dzień,“

Dodał, że Bitcoin może być Tesla z 2021 roku, stwierdzając, że może osiągnąć 100 tys. dolarów do końca przyszłego roku. To z pewnością pasuje do innych modeli i przewidywań, takich jak stock-to-flow, który również przewiduje potrójne liczby w ciągu następnego roku lub tak.